Kawa czarna Kawa z mlekiem

Kawa-skuteczny środek w walce z nadwagą.

O zaletach kawy można by pisać w nieskończoność. Nie bez powodu jest to jeden z najpopularniejszych, obok wody, napojów na świecie. Mało kto wie jednak, że zarówno kawa czarna, jak i kawa z mlekiem to skuteczny sojusznik w walce z nadwagą, a ta z kolei stanowi jedną z największych zagrożeń społeczeństwa w ówczesnym świecie. 

Sama kawa-to nie wszystko.

Bez wątpienia podstawowym czynnikiem wpływającym na redukcję wagi jest odpowiednia dieta i aktywność fizyczna, które stanowią filar mądrego odchudzania. Jednakże kawa, tak jak wypijanie odpowiedniej dawki wody dziennie zdecydowanie poprawia metabolizm a tym samym staje się naturalnym sojusznikiem w walce z nadwagą. Oczywiście nie każda kawa zwiększy nasze szanse na sukces. Pamiętajmy by pić ją bez dodatków w postaci bitej śmietany czy cukru. 

Jak to działa?

Zostało dowiedzione, że wypicie kawy przed treningiem nie pozostanie wobec niego bez wpływu. Kawa bowiem zwiększa wydzielanie dopaminy co z kolei skutecznie wpłynie na efektywność naszych ćwiczeń. Kofeina zmniejsza uczucie fizycznego zmęczenia, dzięki czemu możemy ćwiczyć szybciej i dłużej.  Nie bez znaczenia jest również fakt, że kofeina przyśpiesza przemianę materii i to aż o 3 %. Wpływa bowiem na zwiększenie produkcji kwasu żołądkowego a ten pozwala na szybsze trawienie i ilość spalanych kalorii.

Podsumowując, codzienne picie kawy w połączeniu z odpowiednią dietą i aktywnością fizyczną gwarantuje sukces utrzymania zdrowia i nienagannej sylwetki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *