Kawa czarna Kawa z mlekiem Mielenie ziaren

Jakie są najpopularniejsze rodzaje kaw i czym się różnią?

Chwila spędzona z filiżanką ulubionej kawy to dla wielu z nas nieodłączny rytuał dnia codziennego. Zdaniem większości koneserów wypicie kubka kawy ziarnistej najlepiej smakuje o poranku, gdyż nie tylko pobudza nasze zmysły, ale stanowi doskonały zastrzyk energii na cały dzień. Obecnie na rynku mamy wiele dostępnych rodzajów kawy. Dobre kawiarnie i zawodowi bariści wiedzą jak rozpieszczać swoich klientów, podając napój na wiele sposobów.

Co wybrać podczas wizyty w kawiarni?

Jeżeli podczas wizyty w sklepie wnętrzarskim Twoją uwagę przykuły maleńkie filiżaneczki, a Ty zastanawiałeś się czy oby to nie element zapożyczony z serwisu stołowego przeznaczonego dla lalek- podpowiadamy, że filiżanki te służą do serwowania  espresso.  Jest to kawa ziarnista najlepiej zmielona w specjalnym ekspresie. Ma ona spełniać określoną funkcję czyli natychmiast dostarczyć energii. Sama nazwa bierze się od włoskiego słowa espressivo, oznaczającego wyrazisty. Kawa ta bowiem jest esencją smaku i mocy ziarenek kawy. Najczęściej podawana ze szklanką wody dla przepłukania kubków smakowych. Z kolei cappuccino, latte lub latte machiato to kawy wręcz stworzone do delektowania się nimi przez dłuższą chwilę. Są one zdecydowanie lżejsze w smaku niż wspomniane espresso, chociaż to właśnie espresso jest ich bazą. Cappuccino wyróżnia odpowiednio spienione mleko pozbawione pęcherzyków powietrza. Jego smak jest intensywny, za co odpowiada filizanka espresso ale jednocześnie słodki. Latte różni się od cappuccino ilością mleka, które zalewamy espresso. Tutaj jest go po prostu więcej, dlatego też serwowane jest w wysokiej szklance, a nie filiżance. Macchiato to z kolei espresso lekko zabielone mlekiem. Czyli ilość mleka użytego w tej kawie jest najmniejsza w stosunku do poprzednio wspomnianych.

Zachęcamy do zapoznania się z szeroką ofertą naszego sklepu. Posiadamy ogromny wybór kaw najlepszej jakości, po to by sprostać gustom i oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających koneserów i znawców wybornej kawy. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *