Ekspres do kawy Kofeina Mielenie ziaren

Jakie akcesoria do kawy powinny znaleźć się w kuchni każdego fana kawy?

Kawa jest obecnie jednym z najpopularniejszych napojów na świecie. Aż 80 % Polaków przyznaje się do regularnego picia kawy. Znaczna większość deklaruje, że pomimo iż zaopatruje się na co dzień w kawę w popularnych sieciówkach, preferuje jednak jej przygotowywanie w domowym zaciszu, gdyż uwielbia rytuał towarzyszący właśnie jej przygotowywaniu oraz aromat kawy roznoszący się po całym domu. Dlatego też postanowiliśmy zrobić krótką ściągawkę z niezbędnych rzeczy w jakie powinien zaopatrzyć się dla prawdziwy kawosz.  

Podstawowy niezbędnik kawosza!

Prawdziwy fan kawy niezależnie od tego czy pije kawę czarną czy kawę z mlekiem wybiera produkt najwyższej jakości. Jednakże odpowiednie przechowywanie otworzonego opakowania kawy to podstawa utrzymania jej walorów smakowych. Kawę w fabrycznym opakowaniu powinniśmy spróbować zamknąć jak najszczelniej, a następnie zamknąć
w opakowaniu pomagającym utrzymać ją w świeżości. Najlepiej jeśli by to była ciemna, hermetyczna puszka, gdyż kawę należy przechowywać z dala od promieni słonecznych. Jeśli nasze opakowanie będzie eleganckie, przy okazji stanowić będzie ozdobę. Najlepszym przykładem, że opakowanie na kawę może być ozdobą, jest bogaty wybór opakować na kapsułki do ekspresu kapsułowego. Producenci zalewają rynek nowymi kształtami i wzorami opakowań które są ciekawymi akcentami naszych kuchni.

Akcesoria dzięki którym kawa będzie jeszcze lepsza.

Jeżeli nie posiadamy ekspresu ciśnieniowego, a uwielbiamy kawę z pianką- nic straconego. Wystarczy jeśli zaopatrzymy się w spieniacz do mleka na baterie lub specjalne urządzenie spieniające z wbudowaną grzałką. Dzięki temu nasza kawa wyglądać i smakować będzie jak z ekskluzywnej kawiarni. Jeżeli natomiast jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami ekspresu kolbowego ciśnieniowego niezbędne będzie zaopatrzenie się w temper do ubijania kawy oraz obijaka zapobiegającego marnowaniu produktu. 

Oczywiście prawdziwy kawosz nie może zapomnieć o tym, że na walory smakowe kawy wpływa również sposób jej podania. Zatem posiadanie pięknego serwisu kawowego to podstawa!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *