Kawa czarna Kawa z mlekiem

Jaką kawę pić o której porze dnia?

Kultura picia kawy w społeczeństwie jest obecna od dawna. Obecnie to jeden z najpopularniejszych napojów na świecie. Wbrew pozorom to nie włosi wypijają jej najwięcej. Pierwsze miejsca na liście państw, w których pije się najwięcej kawy zajmują kraje skandynawskie, takie jak Finlandia, Norwegia czy Islandia. Bez wątpienia włosi przyczynili się do kultywowania picia tego napoju. Sprawdźmy zatem jakich wyborów dokonują włosi i czym są one podyktowane?

Jak poranek to tylko kawa z mlekiem!

 Zacznijmy od tego, że Włosi piją kawę zazwyczaj do posiłku. Wielu Włochów wręcz zastępuje pierwszy posiłek jakim jest śniadanie właśnie filiżanką mlecznej kawy. Przyjmuje się, że kawy mleczne pije się mniej więcej do godziny 11, dlatego też zamówienie cafe latte w godzinach popołudniowych może od razu zdradzić, że jesteśmy turystą a nie rodowitym mieszkańcem Włoch. Bardzo ważną kwestią jest podawanie we Włoszech przy okazji zamówienia kawy pełnej jej nazwy. W polce jeśli mamy ochotę na wspomniane wcześniej cale latte najwcześniej użyjemy skrótu i poprosimy o „latte”. Tego nie należy czynić we Włoszech. Latte bowiem oznacza po prostu mleko. Po tak złożonym zamówieniu nie zdziwmy się jeśli takowe otrzymamy.  

Bez małej czarnej się nie obejdzie!

 We Włoszech króluje naturalnie espresso, które jest niedoceniane przez Polaków. Espresso oznacza oczywiście szybkość podania kawy a nie jej konkretny typ. Włosi najczęściej espresso traktują jako szybki przerywnik w przerwie pomiędzy kolejnymi zajęciami. Zazwyczaj filiżanka espresso konsumowana jest na stojąco bezpośrednio przy barze. Espresso jest pite przez Włochów dołownie przez cały dzień i nikogo nie dziwi zamawianie go nawet do koloacji.

 Zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą  kaw Woseba. Wybór kaw Woseba to gwarancja zadowolenia i najwyższej jakości. Wiemy jak sprostać Państwa oczekiwaniom by kawa nie tylko podbudzała do stawiania czoła wyzwaniom dnia codziennego, ale rozpieszczała nasze podniebienia dając  chwilę relaksu zanim rozpoczniesz swój dzień. Sprawdź nasze produkty i pozwól nam się zaskoczyć. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *