Ekspres do kawy Mielenie ziaren

Jak wybrać odpowiedni ekspres do kawy?

Jak podają najnowsze dane blisko 80 % Polaków deklaruje codzienne picie kawy. Dane te nie pozostawiają najmniejszej wątpliwości, że kawa stanowi ulubiony napój naszych rodaków. Pomimo, że od lat utrzymuje się moda na codzienne odwiedzanie niezwykle popularnych kawiarni sieciówkowych, zdecydowana większość amatorów kawy posiada własny ekspres do kawy. W niniejszym artykule pod lupę weźmiemy najbardziej popularne typy ekspresów jakie oferuje rynek.

Jakie rodzaje ekspresów są dostępne na rynku?

Spełnieniem marzenia prawdziwego miłośnika kawy będzie posiadanie w domu ekspresu ciśnieniowego. Sekretem wysokich walorów smakowych kawy podanej z takiego ekspresu jest zastosowanie w ekspresie specjalnej pompy służącej do wytwarzania ciśnienia. Pod jego wpływem kawa, najlepiej świeżo zmielona, zostaje dosłownie przepuszczona przez gorącą wodę.  Ekspres ciśnieniowy dobrej klasy posiadać powinien wbudowany młynek. Tak zaparzona kawa ma nie powtarzalny aromat. Z czystym sumieniem najlepszą kawą do ekspresu ciśnieniowego jaką możemy Państwu polecić jest Woseba Arabika czy też Woseba Crema Gold. 

Ekspres przelewowy – godny polecenia?

Innym typem jest ekspres przelewowy. Jest to jeden z najprostszych ekspresów w obsłudze i równie prostym schemacie działania. Kawa powstaje na skutek przepłynięcia wody z dolnej części ekspresu przez filtr z kawą. Podstawową słabością tych ekspresów jest to, że nie mamy możliwości na przygotowanie kaw o różnych walorach smakowych jak np. popularne cafe latte czy cappuccino. Do ekspresu przelewowego szczególnie polecamy Państwu kawę Woseba Cafe Brazil. To wyjątkowa mieszanka ziaren pozyskiwanych z wyżynnych plantacji z Brazylii, charakteryzująca się niską kwasowością i łagodnym smakiem.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z bogatą ofertą kaw producenta Woseba. Gwarantujemy najwyższą jakość produktu i pełną satysfakcję z dokonanych zakupów. Kawa Woseba to coś więcej niż zwykła kawa. To chwila przyjemności, którą można podarować sobie każdego poranka by zacząć dzień pełen wyzwań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *