Ekspres do kawy Kofeina

Jak wybrać najlepszą kawę do ekspresu ?

Kawa to bez wątpienia najpopularniejszy napój na świecie. W przeciwieństwie do innych napojów ma zdecydowanie więcej fanów niż przeciwników. W Polce zaledwie w ciągu ostatnich 10 lat spożycie kawy wzrosło aż o 60 %. Na świecie natomiast aż 70 % populacji deklaruje codzienne picie kawy. Te liczby mówią same za siebie i oznaczają, że tematyka balistyczna jest nam naturalnie bliska. Jeżeli delektujemy się kawą na co dzień warto przeczytać poniższy artykuł by zadbać o jej jakość, a tym samym dopieścić swoje zmysły.

Na co zatem zwracać szczególną uwagę?

Na całym świecie rozróżniamy całe mnóstwo gatunków kawy, jednakże w niniejszym artykule skupimy się na rozróżnieniu podstawowych typów pozostających najczęściej w zasięgu kupujących. Najchętniej wybieranym gatunkiem, i nie dzieje się to bez powodu, jest arabika. Jest to jeden z najszlachetniejszych gatunków kawy, którego smak jest pełen aromatu, praktycznie pozbawiony goryczy i delikatny. Wyróżniamy jej kilka odmian, a co za tym idzie i różnych walorów smakowych. Dzieje się tak głównie dlatego, że kawowce sadzone są w różnych regionach. Jednakże dla koneserów picia kawy z mlekiem smak arabiki może być nieco za słaby. Robusta to kolejny rodzaj kawy, różny od arabiki. Niestety często kojarzona jest z tanimi kawami, dlatego bywa przez niektórych uznana za gorszą wersję arabiki. Nic bardziej mylnego. Pamiętajmy, że liczy się indywidualny wybór. To, że kawa jest arabiką nie gwarantuje jej sukcesu. Podobnie jest z robustą, która może być dostępna jako wysokiej jakości kawa.  Faktem jest jednak, że w robuście wyczujemy w niej więcej goryczy. Posiada ona jednak, w stosunku do arabiki, dużo większą zawartość kofeiny.

Kawa Woseba- liczy się jakość.

Zapraszamy do zapoznania się z bogatym asortymentem kaw oferowanych przez Wosebę. Znajdziecie Państwo najwyższą jakość oferowaną w przystępnych cenach. Nasze kawy sprawdzą się doskonale w wielu sytuacjach. Kawy Woseba nie tylko rozpieszczą Państwa podniebienie na co dzień ale również pozwolą zaskoczyć Państwa gości. Kawa Woseba wyprodukowana jest tylko ziaren najwyższej jakości, starannie wyselekcjonowanych co wpływa na tak doskonały smak.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *