Kawa czarna Kawa z mlekiem Mielenie ziaren

Co powinniśmy wiedzieć o kawie aby wybrać tą, która jest dla nas odpowiednia?

Kawa to obecnie jeden z najpopularniejszych napojów. Do regularnego picia kawy przyznaje się aż 80 % naszych rodaków. Na co zwrócić uwagę wybierając kawę?

Po pierwsze- region pochodzenia.

Nie wszyscy jednak wiedzą, że zróżnicowane warunki panujące w określonych regionach w jakich wyrastają kawowce, wiążą się ściśle ze smakiem kawy. Kakaowce, bowiem występują w wielu regionach na Ziemi. Kawy o największej kwasowości pochodzić będą z pewnością z afrykańskich upraw. Z kolei kawy o niższej kawasowości pochodzić będą z Ameryki Południowej. Idealnie będą nadawać się do podania ich z mlekiem. Natomiast kawy  pochodzące z Indii, najczęściej z rejonu  Karnataka lub Tellichery, zawierają w większości posmak czekolady lub przypraw korzennych.

Po drugie- stopień wypalenia.

Nie bez znaczenia na smak kawy pozostaje sposób w jaki ziarna kawy uległy obróbce. Ziarna dłużej palone możemy poznać po ich ciemnym kolorze. Najczęściej będą posiadać stosunkowo wysoką kwasowość. Ziarna o kolorze blado brązowym analogicznie palone zostały krócej, jednakże charakteryzować się będą znacznie większą ilością kofeiny co ziarna ciemne. Dzieje się tak na skutek tego, że podczas procesu palenia ziarna tracą swoje niektóre właściwości. 

Kawy Woseba to najlepsze kawy do ekspresu, który masz w domu ale również idealne do parzenia metodą tradycyjną. Niepowtarzalny aromat rodzi się ze starannie wyselekcjonowanych ziaren. Zamów kawy Woseba i pozwól nam rozpieścić twoje podniebienie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *